Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
24.11.20173 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Konferencja Future of Wireless Systems

Konferencja Future of Wireless Systems

Tegoroczna konferencja, która odbędzie się 1-2 grudnia we Wrocławiu, to 12 prelekcji przedstawicieli czołowych firm z branży IT takich jak Nokia czy Orange oraz warsztat organizowany przez firmę Tespol. Czy sieci komórkowe zastąpią Wi-Fi? Do czego służy powolne LTE? Jak wdrożyć sieć bezprzewodową w kopalni odkrywkowej? Beamforming, projektowanie urządzeń IoT i Inteligentne Domy - każdy, kto interesuje się sieciami bezprzewodowymi, znajdzie coś dla siebie.

Pierwsza prelekcja przedstawiciela firmy Nokia (Sponsor Honorowy konferencji Future of Wireless Systems) przybliży wyniki analizy wydajności sieci 5G i Wi-Fi pod kątem wykorzystania pasma oraz opóźnień, a tym samym odpowie na pytanie: „Czy sieci komórkowe mają szanse zastąpić najpopularniejszą technologię sieci bezprzewodowych w zastosowaniu wewnątrzbudynkowym?”

Tuż po prelekcji Nokii przeniesiemy się do świata IoT, a konkretniej komunikacji M2M (Machine to Machine), gdzie znana jako szybka i szerokopasmowa technologia LTE stanie się bardzo powolna, ale tym samym urządzenia wykorzystujące nowy trend – bardzo powolnego LTE, będą w stanie pracować przez lata wyłącznie wykorzystując do zasilania baterie.

Przedstawiciel firmy 5G-Courses.com dokona przeglądu koncepcji 5G, pokazując które z nich pozwolą na stworzenie systemu UCNC (User-Centric-No-Cell). Usłyszymy zatem o: Ultra-Dense Networks, Multi-Connectivity, Spectrum Toolbox oraz Massive MIMO..

Poruszymy też bardzo istotne kwestie związane z bezpieczeństwem i wcale nie będziemy mówić tutaj o skomplikowanych atakach typu XSS, SQLi czy path traversal. Chcesz się dowiedzieć jak w prosty sposób skompromitować sieć, dostać się do danych i dlaczego proste mechanizmy są nadal tak bardzo skuteczne? Zachęcamy do wysłuchania prelekcji firmy Grandmetric.

Jak się można domyślić, rozwój 5G nie niesie za sobą jedynie korzyści, ale również problemy, które należy rozwiązać. Firma Nokia omówi, jakie wymagania co do propagacji fal radiowych i modelowania kanału radiowego w celu poprawnej analizy wydajności systemów stawia wprowadzenie takich technologii jak beamforming czy Massive MIMO.

Korzystanie z dóbr jakie niesie za sobą postęp technologiczny często zagłusza naszą ostrożność. Łączenie ze sobą urządzeń, korzystanie ze wspólnych kont, szybki dostęp, to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim niebezpieczeństwo. Panel przygotowany przez Warszawski Instytut Bankowości w ramach projektu sektorowego „Bankowcy dla edukacji” ma na celu uwrażliwić słuchacza na zagrożenia ze strony cyberprzestępców, a także pokazać, jak w prosty sposób można się przed nimi uchronić.

Bardziej praktyczne podejście do technologii sieci bezprzewodowych, a dokładnie do sieci kratowej MESH, zaprezentuje firma Q4Net przy współpracy z Cisco. Jak wdrożyć sieć bezprzewodową w środowisku zurbanizowanym albo na obszarze kopalni odkrywkowej? Właśnie tego dowiesz się z case studies firmy Q4Net.

O praktycznym wykorzystaniu możliwości modułu M2M 3G w IoT opowie firma GlobalLogic. W czasie drugiej prelekcji omówiony zostanie również protokół MQTT oraz zagadnienia związane z poufną transmisją danych z uwzględnieniem uwierzytelniania zarówno serwera jak i klienta.

Na koniec dnia - warsztat. Przedstawiciel z firmy Tespol przeszkoli uczestników do korzystania z aparatury kontrolno – pomiarowej przy projektowaniu i produkcji urządzeń IoT. Zaprezentowane zostaną narzędzia umożliwiające analizę widma w czasie rzeczywistym oraz szybką weryfikację i kalibrację urządzeń z interfejsem radiowym.

Drugi dzień konferencji rozpocznie się pod logiem firmy Orange. W czasie prelekcji kierownik „Wydziału Anten i EMC” Orange Polska zaprezentuje nam przegląd zaleceń ITU-R w ramach prac nad systemem 5G, poruszając przede wszystkim tematykę związaną z Building Entry Loss.

Zaraz obok bezpieczeństwa ważnym aspektem nowych technologii jest niezawodność. Razem z przedstawicielem firmy Nokia przyjrzymy się, jak rozwiązać napotkane w produkcji problemy i czy istnieją gotowe narzędzie ułatwiające tworzenie niezawodnych aplikacji.

Kolejna prelekcja, prezentowana przez członka koła naukowego Wireless Group, przedstawi metody redukcji zużycia energii w standardach EC-GSM IoT oraz LTE-M. Omówione zostaną mechanizmy działania dwóch metod oszczędzania energii – Extended idle-mode Discontinuous Reception (eDRX) oraz Power Saving Mode (PSM).

Konferencję Future of Wireless Systems zakończymy prelekcją studencką na temat pomiarów wydajnościowych i zakłóceniowych systemu transmisji ultraszerokopasmowej w kontekście Inteligentnych Domów. Bo czym byłby dom przyszłości, w którym wszystkie urządzenia swobodnie wymieniają ze sobą dane, gdyby nie system UWB?


Zainteresowany?
Dołącz do wydarzenia na facebooku.
Już dziś zarejestruj się na VI edycję konferencji Future of Wireless Systems 2017.

<p>Loading...</p>