Sytuacja kobiet w IT w 2024 roku
6.12.20204 min
Bulldogjob

Bulldogjob

Ulubione gry programistów

Sprawdź, w jakie gry komputerowe grają programiści, odpoczywając od pracy przy komputerze

Ulubione gry programistów

Czy słyszeliście o pewnym amerykańskim programiście, który w pracy przez 6 lat zajmował się tylko graniem w ulubioną grę, a jego obowiązki przez ten czas wykonywał odpowiednio zaprogramowany bot? To jaskrawy przykład tego, jak wiele może zrobić pasjonat grania, aby nie odrywać się od ulubionego zajęcia. Również wielu polskich programistów przyznaje się do tego, że fascynuje się grami komputerowymi lub konsolowymi. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są ich ulubione tytuły.

Nasze zestawienie przygotowaliśmy po przeanalizowaniu wielu wątków na forach, skupiających polskich programistów. Dzięki temu mogliśmy ustalić tytuły gier, które najczęściej były wymieniane przez naszych rodzimych koderów. Jednak w pierwszej kolejności gry, które wymienialiście pod ostatnim postem, gdy dzieliliśmy się z Wami ulubionymi grami! Wymienialiście m.in.:


Command & Conquer: Generals – Zero Hour


Doom (xD)


Forza Horizon


Gothic 3


Frostpunk


The Settlers


Football Manager


Commandos


Nasze zestawienie:

Wiedźmin

To pozycja niemal obowiązkowa dla każdego miłośnika gier komputerowych. Uznanie zdobyły tak naprawdę wszystkie produkcje polskiego studia CD Projekt RED, a szczególnie ostatnia część podbiła z łatwością serca graczy na całym świecie. Nic dziwnego, że polscy programiści wymieniają najczęściej właśnie przygody Geralta z Rivii. Doskonała zabawa, wciągająca fabuła i świetna grafika – tak można podsumować wszystkie części gry Wiedźmin.

Gothic

Seria Gothic to niezapomniane gry RPG akcji. Gracz zanurza się w niesamowity świat fantasy oraz w postać Bezimiennego. Bez wątpienia to kultowa już dziś seria, która mocno wpłynęła również na inne gry tego rodzaju i wyznaczyła ścieżki ich rozwoju. Jest jedno „ale” – polscy programiści podkreślają najczęściej, że uwielbiają grać we wszystkie części Gothica z wyjątkiem IV. Rzeczywiście ostatnia odsłona przygód Bezimiennego nie zachwyciła, ale pozostałe tytuły – czapki z głów!

World of Warcraft

To czwarta gra tocząca się w uniwersum Warcraft. Pojawiła się na rynku w 2005 roku i szybko stała się kultowym tytułem wśród miłośników gatunku MMORPG. Nie bez przesady można napisać, że kilka lat temu panowało prawdziwe szaleństwo na punkcie World of Warcraft – na całym świecie tysiące graczy przemierzało fantastyczną krainę, a niektórzy z nich nawet zrobili z rozgrywki dochodowy biznes, rozwijając swoje postaci, a potem je sprzedając. Znowu zaczęło być głośno o uniwersum Warcraft za sprawą superprodukcji kinowej.

Skyrim

Fabularna gra akcji z 2011 roku była kolejną już częścią serii The Elder Scrolls. Tym razem twórcy wykorzystali tu zupełnie nowy silnik graficzny w stosunku do poprzednich tytułów serii. Skyrim szybko zyskał fanów, którzy przemierzali ogromne przestrzenie mroźnej prowincji świata Tamriel. W listopadzie 2017 roku pojawiła się odświeżona wersja gry, przeznaczona na PlayStation 4, co było okazją, żeby Skyrim znowu o sobie przypomniał. Jeśli ktoś jeszcze nie grał, warto spróbować. Wielu polskich koderów docenia ten tytuł.

Call of Duty Modern Warfare

First-person shooter z kultowej serii. Pod koniec 2016 roku pojawiła się na rynku odświeżona wersja tej gry zarówno na PC, jak i na konsole. Poprzednia odsłona tego tytułu podbijała rynek i serce graczy od 2007 roku. Call of Duty Modern Warfare to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika strzelanek. Warto dodać, że ten tytuł wyprowadził po raz pierwszy serię Call of Duty z czasów II Wojny Światowej do teraźniejszości.

Battlefield

Programiści wypowiadają się z uznaniem o wszystkich częściach serii Battelfield. To kolejny first-person shooter, jaki pojawia się na naszej liście. Ta seria doceniana jest za niezwykły klimat, wysoką grywalność i za rozbudowany multiplayer. Nie bez przesady można napisać, że Battelfield należy dziś już do klasyki FPP. Pierwsza odsłona serii pojawiła się w 2002 roku i szybko zdobyła uznanie. Właściwie każda część to inna tematyka.

FIFA

Kto nie słyszał o tej serii? Wirtualne rozgrywki na piłkarskich boiskach Europy i świata rozpalają graczy od wielu lat. FIFA zostawiła w tyle innych konkurentów i dziś właściwie samotnie króluje w gatunku piłkarskich rozgrywek na PC i konsole. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że co roku pojawia się nowa odsłona gry, a poza tym wydawane są części odwołujące się do Mistrzostw Świata i do Mistrzostw Europy. Idealne połączenie dla wszystkich osób, które pasjonują się grami i futbolem.

Heroes of Might and Magic III

Strategia turowa, która pojawiła się na rynku w 1999 roku i do dziś ma wielu miłośników. Warto przypomnieć, że w 2015 roku wydana została odświeżona wersja HD tej gry zarówno na PC, jak i na urządzenia mobilne (Android/iOS). Fabuła rozwija się z różnych punktów widzenia dzięki wielu dostępnym kampaniom. Jeśli ktoś się wciągnie w tę niesamowitą rozgrywkę, powinien również wypróbować pozostałe części serii. Polecamy szczególnie czwartą odsłonę z niesamowitą ścieżką dźwiękową.

Diablo 2

Polscy programiści mają również wyjątkowy sentyment do tej drugiej odsłony serii Diablo. Cóż, świat znowu czeka, żeby go uratować, a po całym dniu programowania to idealne zajęcie dla zmęczonego kodera. Diablo 2 pojawiła się na rynku w 2000 roku, a dwa lata później branżowi specjaliści uznali tytuł za najlepszą grę, jaką kiedykolwiek wydano. Pewnie dziś pojawiliby się inni pretendenci do tego miana. W każdym razie warto zagrać w Diablo 2, ponieważ to produkcja, która naprawdę wciąga.

Max Payne

Nasze zestawienie kończymy kolejną kultową serią. Tym razem wkraczamy w niezwykle mroczne klimaty strzelanki trzecioosobowej spod znaku noir, gdzie nic nie jest proste i oczywiste. Nie ma tu postaci dobrych i złych, ponieważ w każdym czają się pierwiastki jasne i ciemne. Max Payne to nowojorski policjant, który jest niezwykle skomplikowaną osobowością i mierzy się z licznymi traumami. W 2008 roku stał się również bohaterem filmu.


Czego brakuje? ? Daj znać w komentarzu pod artykułem!

<p>Loading...</p>